Maqaallo

Qurba joog Qadiin leh=Faallo=

1 Visits: 1119 | Thursday June 03, 2021 - 11:59:31
..

Read More »

MAXAMED CABDI "GANDI": HALDOOR KALOO GOD U HOYDEY

1 Visits: 1179 | Sunday May 30, 2021 - 22:24:14
...

Read More »

Nin Aniga yiri: Dad iska sooc

1 Visits: 1132 | Saturday May 29, 2021 - 20:33:09
..

Read More »

Adigoo Doorasho ka Caraaraa Dagaal iyo ceeb ka daran ha noo keenin=Nasashada Jimcaha.Q-253=

1 Visits: 1196 | Friday May 21, 2021 - 22:22:17
1. Caasha yareey ayaa la yiri: Markasta oo aad Qubeeysanee maxaad irida u balaqdaa? waxa ey tiri: waxaa i wareeriyay Ciyaal Baqbaqa Albaabka iga fiiriyo. ( F.S: 1aad). ( Adigoo Doorasho ka Caraaraa Dagaal iyo ceeb ka daran ha noo keenin) 2. Seynab oo Hooyadeed ka dhuumanee ayaa Habeen barkii ka baxday…

Read More »

Farmaajo;"Doorashooyinka dadban ma aha kuwo u wanaagsan Soomaaliya,"

1 Visits: 1249 | Tuesday May 18, 2021 - 22:00:09
...

Read More »

Mogadishu iyo Canshuurtii Reer Mataanka.=Warbixin Taariikhi ah=

1 Visits: 1223 | Monday May 17, 2021 - 22:29:33
...

Read More »

Xuska Maalinta Dhallinyarada Soomaaliyeed ee 15-ka May (Warbixin).

1 Visits: 1014 | Saturday May 15, 2021 - 21:06:06
Dal kasta waxa uu ku faano ama saacida horumarkiisa waa dhallinyarada oo aan looga maarmin difaaca ama ilaalinta dadka iyo dalka,kuwaas oo haddii la waayo waxqabadkooda keeni karta gaabis ama dib u dhac kale oo ku yimaada dhanka ilbaxnimada, dhaqaalaha iyo arrimaha bulshada. Inkastoo dagaallo gumeysi…

Read More »

Siduu ku billowday dagaalka Qasa ee cirka isku sii shareeraya?

1 Visits: 1006 | Friday May 14, 2021 - 22:59:46
,,,

Read More »

Ma iska Dhaga tirnaa?

1 Visits: 1011 | Wednesday May 12, 2021 - 10:42:18
....

Read More »

Isticmaarku meel Daloosho kuuma Reebin!!!.=Faallo=

1 Visits: 935 | Monday May 10, 2021 - 22:40:09
....

Read More »

Dabaadigii ka soo Harey Dagaaladii Sokeeye!!!

1 Visits: 968 | Sunday May 09, 2021 - 22:11:42
Hoobiye ayaa uga gambaday, Wiifto ayaa ka galay, Bas ayaa ka raacay, Biyo ayaa ka ag cabay, waa ku hoos nastay laakiin kuma hoyan, waa astaan qadiimi ah oo inta badan ay garanayaan bulshada Soomaaliyeed. Magac-ahaan daartaas waa Caan, waxaana loo yaqaannaa Sarta Sanca, Dhaawacyo badan ayaa ka soo gaaray…

Read More »

Saddax Su'aal siyaasadeed iiga Jawaab=Fallo=

1 Visits: 987 | Wednesday May 05, 2021 - 23:27:10
...

Read More »

Qiso murugo leh: Wiilkii dilay 2 walaaladii ahaa, Maxaa sababay??

1 Visits: 1050 | Sunday May 02, 2021 - 22:56:24
...

Read More »